-31%

Nasada Turbomax 2 Ø 150mm z podstawą rurową

W magazynie
KN-T2R150
31754 
46020 
Oszczędzasz: 14266 
Gwarancja: 3 lata; Producent: Kominus; Średnica: 150; System: system KN; Przeznaczenie: przewody wentylacyjne

Opis

Nasady obrotowe typu Turbomax są stosowane do przewodów wentylacyjnych, ich zadaniem jest zwiększenie ciągu co w efekcie ma zapewnić odpowiednią wymianę powietrza z wnętrza budynku.
Obrotowy element dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu świetnie wykorzystuje działanie siły wiatru obracając się pod jej wpływem. Powstaje wówczas siła o zwrocie przeciwnym do kierunku działania wiatru, która zabezpiecza przewód wentylacyjny przed jego działaniem. W praktyce można sprawdzić to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zbliżyć dłoń do obracającego się Turbomaxa. Natychmiast można poczuć, że powietrze porusza się w kierunku naszej dłoni tworząc swoistą barierę pomiędzy obracającą się nasadą, a resztą otoczenia.
Nasady z podstawą rurową stosowane są do przewodów kominowych o przekroju kołowym. W takim wypadku nie jest potrzebna podstawa, którą następnie należy przymocować do komina. Montaż takiej nasady jest o wiele łatwiejszy. Po prostu należy włożyć rurę nasady w istniejący przewód i gotowe – bez dodatkowych komplikacji i zamocowań.

Cechy

Google DataFeeds

availability:
in stock
condition:
new
custom_label_0:
nasady
google taxonomy:
Dom i ogród > Akcesoria do kominków i pieców opalanych węglem

Ogólne

Gwarancja:
3 lata
Materiał:
Stal nierdzewna
Producent:
Kominus
Średnica:
150
System:
system KN

Parametry techniczne

Grubość blachy:
0,5 mm
Przeznaczenie:
  • przewody wentylacyjne
Rodzaj podstawy:
rurowa

Inne produkty tego sprzedawcy

Być może zainteresują Cię również